Loading...

نشانه‌های بی‌اختیاری ادرار

نشانه‌های بی‌اختیاری ادرار
شما طی روز و شب چندین بار نیاز به تخلیه ادرار دارید.

انواع بی‌اختیاری‌های ادرار (UI) و نشانه‌های آنها

چند نوع بی‌اختیاری ادرار وجود دارد که هر کدام نشانه‌های مختلفی دارند.

بی‌اختیاری اضطراری

همه ما وضعیت فوری برای رفتن به توالت را تجربه کرده‌ایم. شما هم اگر یک موقعیت فوری ناگهانی و بسیار مبرم برای دفع ادرار داشته باشید و نتوانید آن موقع به توالت بروید، ممکن است بی‌اختیاری فوری ادرار داشته باشید. این نوع بی‌اختیاری متداولترین نوع بی‌اختیاری ادرار در مسن‌ترها است. دلیل آن اغلب این است که مغز سیگنال ارسالی از مثانه را کنترل نمی‌کند و به ماهیچه مثانه این اجازه را می‌دهد تا وقتی شما آماده تخلیه ادرار نیستید منقبض شود.

بی‌اختیاری استرسی

اگر موقعی که فشار شکم شما (منطقه معده) افزایش می‌یابد نشتی یا چکیدن ادرار دارید، ممکن است دچار استرس بی‌اختیاری ادرار شده باشید. این وضعیت ممکن است زمانی بروز کند که شما سرفه، عطسه، خنده یا فعالیت فیزیکی می‌کنید. این نوع بی‌اختیاری متداولترین نوع بی‌اختیاری نزد زنان است هر چند مردان نیز ممکن است بعد از جراحی پروستات دچار این مشکل نیز شوند.

بی‌اختیاری سرریز شدن

اگر شما به کرات چکیدن ادرار داشته باشید ممکن است دچار بی‌اختیاری سرریز شده باشید. این نوع بی‌اختیاری ادرار ناشی از تخلیه ناقص مثانه است. این نوع بی‌اختیاری ادرار کمترین رواج را دارد.

بی‌اختیاری ترکیبی

اگر شما نشانه‌های بی‌اختیاری اضطراری و استرسی داشته باشید ممکن است بی‌اختیاری ترکیبی داشته باشید.

بیش‌فعالی مثانه

در صورتی که موقعیت خیلی فوری برای تخلیه ادرار داشته باشید ممکن است مثانه شما بیش فعالی داشته باشد ولی این لزوماً به معنی از دست دادن کنترل مثانه‌تان نیست. شما ممکن است طی روز و شب چندین بار نیاز به تخلیه ادرار داشته باشید.

نظرات
  ارسال نظر
  به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از بازبینی منتشر خواهد شد

  مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی