Loading...

تشخیص فشار خون بالا و انواع آزمایش‎ها

تشخیص فشار خون بالا و انواع آزمایش‎ها
پزشک نتایج حاصل از فشار خون شما را به‎عنوان سابقه‎ی فشار خون ثبت کرده سپس شما را معاینه می‎کند.

فشار خون می‎تواند متغیر باشد. ممکن است فشار خون شما یک روز بالا باشد ولی روز دیگر به حالت عادی بازگردد. به همین دلیل متخصصان مراقبت سلامت قبل از تشخیص قطعی ابتلا به فشار خون در چند جلسه فشار خون فرد را چندبار اندازه‎گیری می‎کنند. برخی افراد با دیدن پزشک یا مسئول مراقبت سلامت مضطرب شده و ممکن است فشار خون آنها افزایش یابد. این حالت فشار خون روپوش سفید (سندرم فشار خون بالای کاذب) نام دارد.

اگر شما نیز دچار این سندرم هستید پزشک از شما می‎خواهد تا فشار خون خود را چندبار در منزل اندازه گرفته و نتایج را گزارش دهید. استفاده از ابزار اندازه‏گیری فشار خون بسیار آسان است و می‎توانید به راحتی فشار خون خود را اندازه گرفته و آن را کنترل کنید. این ابزار در انواع و قیمت‎های متنوع در بازار در دسترس هستند. همچنین در بسیاری از داروخانه‏ها دستگاه اندازه‎گیری فشار خون وجود دارد که بصورت رایگان یا با هزینه‏ای ناچیز فشار خون افراد را اندازه‎گیری می‎کنند. وقتی فشار خون خود را اندازه می‎گیرید احتمالاً متوجه می‎شوید که سطح فشار خون در شب و اوایل صبح بالاتر است.

وقتی پی‎بردید که فشار خون شما بالا است پزشک به دو منظور شما را معاینه می‏کند: 1. پی بردن به هرگونه بیماری که موجب بروز فشار خون بالا می‎شود. 2. پی‎بردن به بیماری‏هایی که در اثر فشار خون پدید می‎آیند. مشکلاتی همچون: بیماری‎های قلبی-عروقی، بیماری‎های کلیوی، دیابت یا مشکلات بینایی.

پزشک نتایج حاصل از فشار خون شما را به‎عنوان سابقه‎ی فشار خون ثبت کرده سپس شما را معاینه می‎کند. ممکن است آزمایش خون و ادرار نیز تجویز کند.

نظرات
  ارسال نظر
  به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از بازبینی منتشر خواهد شد

  مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی