Loading...

سبک زندگی و مدیریت در اضطراب

سبک زندگی و مدیریت در اضطراب
یوگا می‌تواند به شما در کاهش اضطراب کمک کند.

علاوه بر داروها و درمان، موارد زیر نیز می‌توانند به آرام شدن شما و کاهش نگرانی کمک کنند:

یوگا یا مدیتیشن

مطالعات نشان می‌دهند که مدیتیشن یا انجام مرتب یوگا می‌تواند به شما در کاهش اضطراب کمک کند. با مرکز فعالیتهای سرگرم‌کننده محلی خودتان، مرکز گردهم‌آیی افراد مسن، یا باشگاه نزدیک‌تان تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها کلاس‌های یوگا و مدیتیشن دارند یا خیر. بسیاری از این مراکز این کلاسها را برگزار می‌کنند و بسیاری از باشگاه‌ها نیز برای عضویت افراد مسن تخفیف می‌دهند. شما می‌تواند در بسیاری از کتابخانه‌ها، کتابفروشی‌ها یا به صورت آنلاین فیلمها، دی‌وی‌دی‌ها و سی‌دی‌های مدیتیشن و یوگا را پیدا کنید.

ورزش

ورزش منظم، به خصوص ورزش‌های مستمری همانند پیاده‌روی یا شنا نیز می‌توانند به شما در کاهش اضطراب کمک کنند. زمانی را صرف ورزش منظم کنید. اگر شما معمولاً بیرون از خانه ورزش می‌کنید، وقتی هوا بد است بازدید از مرکز فعالیتهای سرگرم‌کننده محلی، مرکز گردهم‌آیی افراد مسن یا یک بازار (برای قدم زدن در بازار) را مد نظر قرار دهید. اگر در مورد ورزش کردن نگرانی‌هایی دارید، همیشه این موارد را به پزشک‌تان بگویید.

تنفس عمیق و کوتاه

وقتی افراد مضطرب هستند، تمایل دارند که سطحی نفس بکشند و حتی نفس‌شان را حبس کنند. این کار باعث می‌شود که احساس اضطراب بیشتری داشته باشند. در عوص تنفس آرام و عمیق داشته باشید. هر بار که نفس می‌کشید قفسه سینه شما باید منبسط شده یا بالا بیاید. اگر احساس اضطراب می‌کنید، سعی کنید محلی را پیدا کنید که بتوانید برای چند دقیقه آن جا بنشینید، چشمانتان را ببندید، و به آرامی و عمیق نفس بکشید. سی‌دی‌های زیادی نیز در دسترس هستند که روش‌های مربوط به آرامش‌بخشی و تنفس را ارائه می‌کنند.

رژیم غذایی

کاهش مصرف کافئین یا رو آوردن به نوشیدنی‌های بدون کافئین می‌تواند برای برخی از افراد مفید باشد.

مکمل‌های طبیعی

برای درمان اضطراب چند مکمل‌ طبیعی توصیه شده است، مثلاً ریشه سنبل‌الطیب، ریشه کاوا، چای بابونه، چای سبز، جینگو بیلوبا، اسطوخودوس، و بادرنجبویه. البته، همیشه قبل از مصرف هر گونه مکمل طبیعی برای اضطراب بایستی با پزشک‌تان صحبت کنید، چون ممکن است این مکمل‌های طبیعی با داروهایی که مصرف می‌کنید واکنش‌های منفی داشته باشند.

نظرات
  ارسال نظر
  به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از بازبینی منتشر خواهد شد

  مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی