Loading...

12 راهکار برای این که موقع اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، جداسازی را تسهیل کنید

12 راهکار برای این که موقع اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، جداسازی را تسهیل کنید
همانطور که در خانه هستید در تماس بودن را در اولویت قرار دهید.

برای دوری از کروناویروس، متخصصان سلامت عمومی به مردم در تمامی سنین توصیه می‌کنند تا در خانه بمانند و تا آن جا که ممکن است فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. این موضوع به خصوص در مورد افراد مسن و آنهایی که دارای مشکلات مزمن پزشکی هستند توصیه می‌شود.

این اقدامات به محدود کردن گسترش ویروس و تاثیر آن روی سلامت و همچنین سیستم‌های مراقبت از سلامتی ما کمک می‌کنند.

ولی فاصله‌گذاری اجتماعی و ماندن در خانه به دلیل پیامد ناخواسته ایزوله اجتماعی باعث بروز خطر بزرگتری می‌شود، نگرانی که با استفاده از انجام صحیح و فعالانه مراحل از بین می‌رود یا کاهش می‌یابد. بر اساس نظر موسسه ملی پیری، جداسازی اجتماعی و تنهایی با خطرات بالاتری برای سلامتی همراه است. این خطرات عبارتند از فشار خون بالا، اضطراب، افسردگی، کاهش شناخت، بیماری آلزایمر، و حتی مرگ.

برخی کارها می‌تواند برای در ارتباط ماندن با افراد دیگر و جلوگیری از تنهایی در زمان فراگیری کروناویروس موثر باشند.

 افرادی که برای شما مهم هستند را مشخص کنید. اینها شامل افرادی می‌شوند که برای سلامت، بهداشت و کیفیت زندگی شما مهم هستند. آنها می‌توانند دوستان، همسایه‌ها، و خانواده باشند. پزشک‌ شما هم می‌تواند برای این لیست مهم باشد ولی به خاطر داشته باشید که در حال حاضر سر آنها خیلی شلوغ است. پزشکان ممکن است از شما بخواهند که تا حد امکان از مراجعه به مطب خودداری کنید تا خطر بیمار شدن‌تان را کاهش دهید. بنابراین، بایستی در نظر داشته باشید که تا آن جا که ممکن است و فقط در صورت نیاز با آنها از طریق تلفن ارتباط داشته باشید.

 اطلاعات تماس تمامی افراد را بگیرید. شماره تلفن، آدرس پستی و آدرس ایمیل اقوام‌تان را جمع‌آوری کنید. این باعث می‌شود که بتوانید از طریق تلفن، ایمیل و حتی به سبک قدیم نوشتن نامه با افرادی که به آنها علاقه دارید به طور مستمر ارتباط داشته باشید. زمانی را برای تماس با دوستان و خانواده اختصاص دهید و همانطور که در خانه هستید در تماس بودن را در اولویت قرار دهید.

 سعی کنید از وسایل ارتباطی به روز شده استفاده کنید. اگر تلفن همراه دارید به جای فقط تماس از نرم‌افزارهای FaceTime یا Skype استفاده کنید. این که بتوانید چهره دوست‌تان را ببینید باعث می‌شود که احساس ارتباط بیشتری داشته باشید. اگر رایانه یا تبلت دارید، می‌توانید به گروه‌های آنلاینی که موارد مورد علاقه شما را به اشتراک می‌گذارند بپیوندید. همچنین باید به گونه‌ای زمان‌بندی کنید که این ارتباط با دوستان و خانواده به صورت روزانه و مرتب (و برخی اوقات برای چیزی که مشتاقانه منتظرش هستید) باشد.

 بیرون بروید. فاصله‌گذاری اجتماعی به این معنی نیست که بایستی داخل خانه بمانید. قدم بزنید، روی ایوان بنشینید، برای همسایه‌ها دست تکان بدهید. این فرصت بسیار خوبی برای مرتب کردن باغچه و کاشت بذرها است.

 تا جایی که امکان دارد از نظر فیزیکی فعال باشید. می‌توانید برنامه‌های بدن‌سازی مختلفی را به صورت آنلاین پیدا کنید. خلاق باشید! برخی از افراد از این که به صورت مجازی با دیگران میهمانی داشته باشند لذت می‌برند. آنها از FaceTime یا Zoom، که رایگان هستند و به شما این امکان را می‌دهند تا به صورت ویدئو کنفرانسی با چند نفر در ارتباط باشید استفاده می‌کنند. یا با دوستان در مورد خواندن یک کتاب یا نگاه کردن یک فیلم صحبت می‌کنند تا بعداً بتوانند به صورت گروهی در مورد آن چت کنند. همچنین این زمان بسیار خوبی برای انجام هنرهای مورد علاقه‌تان، مثل گلدوزی، اسکاربوکینگ، بافندگی، یا قلابدوزی است.

 در مورد خدماتی که مراقبت از سلامت محلی‌تان ارائه می‌کند کسب اطلاع کنید. حالا کشف کنید که ارائه دهنده مراقبت از سلامت چگونه از بیمارانشان مراقبت می‌کند، و اگر شما به تست کووید-19 نیاز داشتید بایستی چکار کنید. می‌توانید به صورت تلفنی یا آنلاین ویزیت شوید، با استفاده از تسهیلات ارائه شده تست بدهید یا این که با ذکر چند سوال به ارائه دهنده خودتان ایمیل بزنید.

 عادت‌های خودمراقبتی اساسی خودتان را ارتقا دهید. این زمان خوبی است تا مطمئن شوید خوب می‌خورید. سبزیجات و میوه‌ها هورمون‌هایی تولید می‌کنند که باعث شادی شما می‌شوند. سعی کنید که هر روز سر یک ساعت بخوابید و بیدار شوید و بهترین کار را برای این که فعال بمانید انجام دهید. حتی قدم زدن در اطراف بلوک ساختمان هم می‌تواند مفید باشد.

 در مراقبت‌های طولانی مدت با افرادی که دوستشان دارید در ارتباط باشید. از کارکنان بپرسید که آیا می‌توانید تصاویر یا نامه‌هایی را ایمیل کنید تا آنها را چاپ کنند و به شما تحویل دهند. از کارکنان بخواهید تا به شما در ارتباط با فردی که دوستش دارید از طریق FaceTime کمک کنند.

 با جداسازی مراقب کنار بیایید. خود مراقب نیز می‌تواند جدا شود و مشارکت در فاصله‌گذاری اجتماعی می‌تواند باعث شود که بیش از پیش احساس تنهایی کنید. سعی کنید از طریق گروه‌های پشتیبان مجازی آنلاین با سایر مراقبان در ارتباط باشید. برخی موارد در رابطه با مراقبان از افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر یا سایر بیماری‌ها هستند خاص است.

 سعی کنید به اخبار بد گوش ندهید. شنیدن بیش از حد خبرهای بد می‌تواند احساسات شما را به هم بریزد. سعی کنید در روز فقط یک یا دو بار و تنها 10 یا 15 دقیقه به اخبار گوش دهید. سپس اخبار را قطع کنید و روی فعالیتهایی تمرکز کنید که شما را شاد و مثبت نگه می‌دارد.

 کنار آمدن با کووید-19: مدیریت استرس و اضطراب

فرار از اخبار به روز شده در مورد بیماری کروناویروس (کووید-19) کار دشواری است. عناوین خبری ثابت ممکن است برخی از افراد را مضطرب کند. به خصوص در مورد افراد مسن با بیماریهای مزمن و مراقبان که احتمالاً در معرض خطر بالاتر استرس و اضطراب زیاد قرار دارند، چرا که اگر آنها در تماس با ویروس قرار داشته باشند با خطر بیشتری روبرو هستند.

استرس‌هایی که حین شیوع بیماری عفونی ممکن است بروز کنند عبارتند از:

 • ترس و نگرانی در مورد سلامتی‌ خودتان و افرادی که دوستشان دارید
 • تغییر در عادت‌های مربوط به خواب و خوردن
 • دشواری در خوابیدن یا تمرکز کردن
 • بدتر شدن بیماریهای مزمن
 • افزایش استفاده از الکل، تنباکو، یا سایر مواد مخدر

 شما نمی‌توانید ویروس را کنترل کنید، ولی می‌توانید احساساتتان را برای برخورد با آن کنترل کنید. در این جا برخی از استراتژی‌های هوشمندی برای کمک به مدیریت اضطراب‌تان ارائه شده را ذکر می‌کنیم:

 نگاه کردن، خواندن، یا گوش دادن به گزارشات خبری و همچنین رسانه‌های اجتماعی را قطع کنید. گوش دادن دایمی به اخبار مرتبط با شیوع بیماری می‌تواند باعث ناراحتی و اضطراب شود.

 مراقب بدنتان باشید. نفس عمیق بکشید، دراز بکشید یا روی چیزی تمرکز کنید.

مواد غذایی سالم و متعادل بخورید.

به طور مرتب ورزش کنید. هر هفته به مدت 150 دقیقه فعالیت نسبتاً شدید مثل پیاده‌روی سریع را انجام دهید. قدم زدن را بیرون از خانه و در روزهای خوب انجام دهید ولی از امکان شلوغ دوری کرده و مطمئن شوید که بین شما و دیگران حداقل شش فوت فاصله است. موقع برگشتن به خانه دستهایتان را بشویید.

 خواب کافی داشته باشید. 

با انجام فعالیتهایی که از آنها لذت می‌برید احساس آرامش کنید. سعی کنید جدول کلمات یا پازل‌های چند تکه را حل کنید، در صورتی که می‌توانید به بیرون بروید و باغبانی کنید، غذاهای سالم بپزید و مقداری از آن را برای بعداً منجمد کنید، و در تلویزیون به دنبال تماشای فیلم‌هایی باشید که برایتان خوشایند است. کتابهایی که کتابخانه آنلاین شما پیشنهاد کرده را مطالعه کنید.

با دیگران تماس بگیرید. ممکن است برای مدت کوتاهی نتوانید به صورت فیزیکی در جامعه حضور داشته باشید، ولی بسیاری از افراد مسن به سمت چت ویدئویی همانند ملاقات‌های FaceTime از طریق تلفن‌های هوشمند، تماس با اسکایپ و زوم روی آورده‌اند. این بازدیدهای مجازی بهترین کار برای گذراندن وقت با دوستان و خانواده است.

حمایت مجازی داشته باشید. اگر از قبل در رابطه با سلامت روانی‌تان یا استفاده از مواد مشکل داشته‌اید، ممکن است حالا متوجه شوید که کنار آمدن با این موضوع سخت‌تر شده است.

نظرات
  ارسال نظر
  به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از بازبینی منتشر خواهد شد

  مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی