Loading...

تشخیص و آزمایش‌های بیماری پارکینسون

تشخیص و آزمایش‌های بیماری پارکینسون
برخی از علائم مثل حرکات آهسته، خشکی عضلات و مشکلات تعادلی ممکن است به علت پیری طبیعی و یا سایر اختلالات نیز رخ دهند. 

هیچ آزمایش خون و یا مطالعات تصویربرداری مثل سی‌تی اسکن یا MRI برای تشخیص بیماری پارکینسون وجود ندارد. متخصصان بهداشت و درمان معمولاً براساس شرح حال پزشکی و علائم بیماری پارکینسون را تشخیص می‌دهند.

تشخیص آن مخصوصاً در اوایل بیماری که علائم خفیف هستند می‌تواند دشوار باشد. دلیل این موضوع این است که برخی از علائم مثل حرکات آهسته، خشکی عضلات و مشکلات تعادلی ممکن است به علت پیری طبیعی و یا سایر اختلالات نیز رخ دهند. 

برای تشخیص بیماری پارکینسون، معمولاً فرد باید برادی‌کینزی (حرکات آهسته) و حداقل یکی از دیگر علائم اصلی (لرزش و خشکی عضلات) را داشته باشد. دیگر مواردی که ارائه دهنده‌ی مراقبت بهداشتی شما به دنبال آن خواهد بود و از شما در مورد آن می‌پرسد این است که آیا علائم در یک سمت بدن شما شروع شده‌اند و این که آیا لرزش در حالت استراحت وجود دارد (این علائم بیماری پارکینسون را محتمل‌تر می‌کند). همچنین ارائه دهنده‌ی مراقبت بهداشتی شما درباره‌ی سایر مشکلات پزشکی، داروهایی که مصرف می‌کنید و سابقه‌ی مشکل در راه رفتن و یا سقوط نیز از شما سؤال می‌کند. همچنین بیماران باید در مورد تغییرات خلق، تفکر، خواب و یا عملکرد روده و مثانه نیز با ارائه دهنده‌ی مراقبت بهداشتی خود صحبت کنند.  

ارائه دهنده‌ی مراقبت بهداشتی شما یک معاینه‌ی فیزیکی برای بررسی لرزش، برادی‌کینزی و خشکی عضلات انجام خواهد داد. او همچنین رفلکس‌ها، تعادل در راه رفتن و ایستادن و توانایی انجام کارهای خاصی با دست را بررسی می‌کند.

گاهی اوقات ارائه دهنده‌ی مراقبت بهداشتی برای تشخیص پارکینسون یک «چالش دارویی» انجام می‌دهد. اگر علائم حرکتی بعد از مصرف داروهای پارکینسون بهبود قابل توجهی داشته باشند، از تشخیص حمایت می‌شود. اگر علائم حرکتی بعد از مصرف دارو تغییری نکنند، احتمال تشخیص دیگری وجود دارد.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از بازبینی منتشر خواهد شد

  مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی