Loading...

آمادگی اورژانسی برای سالمندان

آمادگی اورژانسی برای سالمندان
هنگام بروز بلایای طبیعی، سالمندان جزء آسیب‌پذیرترین افراد قرار دارند.
به همین دلیل است که آمادگی افراد مسن و پرستارانشان برای شرایط اورژانسی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر سالمند هستید یا از سالمند نگهداری می‌کنید، مراحل زیر را انجام دهید تا برای شرایط اورژانسی و واکنش در چنین شرایطی آماده باشید. 

مرحله 1: برنامهٔ اورژانسی ایجاد کنید

برنامهٔ ارتباطی اورژانسی داشته باشید
پیامک گروهی یا زنجیرهٔ تلفنی ایجاد کنید (برنامه‌ای که در آن به فردی تلفن می‌زنید و او نیز با فرد بعدی تماس می‌گیرد و به همین ترتیب ...).
با این کار اطمینان حاصل می‌شود که در شرایط اورژانسی، تمام دوستان و اقوام از اتفاقی که افتاده باخبر می‌شوند. 
اطلاعات تماس خود را تکمیل و به‌روز نگه دارید
شمارهٔ جدید تمام افرادی که در شرایط اورژانسی باید با آن‌ها تماس بگیرید داشته باشید. مطمئن شوید که آن‌ها نیز شمارهٔ شما، دوستان نزدیک یا همسایگان را دارند.
در صورت تخلیه، برای سفر برنامه‌ریزی کنید. در مورد کارهایی که در صورت تخلیه انجام می دهید با اعضای خانواده (یا مدیران تأسیساتی که در آن زندگی می‌کنید) صحبت کنید. آیا قادر به رانندگی هستید یا کسی باید دنبالتان بیاید؟ در این صورت، چه کسی و در چه مکانی باید شما را ملاقات کند؟ چه کسی می‌تواند این پشتیبانی را انجام دهد و چگونه باید با او تماس گرفت؟ همچنین ممکن است از مدیر بخواهید تا فردی را تعیین کند تا در صورت تخلیه کنار اشخاص بسیار مسن بمانند. 
محلی را برای قرار ملاقات در زمان تخلیه انتخاب کنید
- دو مکان ملاقات تعیین کنید، یکی نزدیک خانه و دیگری دور از محل زندگی، تا آنجا منتظر بمانید و اقوام بتوانند شما را پیدا کنند. مطمئن شوید همه آدرس و تلفن محل ملاقات را می‌دانند.
اگر از سالمندی مراقبت می‌کنید، مکانی را برای انتقال وی به آن مکان در زمان تخلیه پیدا کنید. 
اطلاعات اورژانس محل را از قبل تهیه کنید
طرح اجتماعی اورژانسی یا حوادث غیرمترقبه را برای محل خود برنامه‌ریزی کنید.
محلی را که پناهندگان برای دریافت مراقبت‌های پزشکی یا تدارکات اضطراری درمان به آنجا می‌روند شناسایی کنید. نقشه‌ای از منطقهٔ تخلیه تهیه و در ماشین خود نگه دارید. 
مانور حوادث غیرمترقبه را تمرین کنید
برنامهٔ اورژانسی‌ای را که تهیه‌کرده‌اید با خانواده و دوستان خود تمرین کنید تا مطمئن شوید که این برنامه در صورت لزوم آمادهٔ اجراست. 
برای افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن پلاک یا دستبند مشخصات پزشکی تهیه کنید.
اطلاعاتی راجع به بیماری، آلرژی، داروها و شماره تماس‌های اضطراری را می‌توان روی سطح پلاک یا دستبند حک کرد. اطلاعات شناسایی، لیست تشخیص‌ها و داروهای افراد بسیار مسن یا معلول را در کیف پول مسافرتی‌شان قرار دهید؛ کیفی که در مواقع اضطراری از آن استفاده می‌کنند.

مرحله 2: کیت فوریت‌های پزشکی تهیه کنید

کیت فوریت‌های پزشکی باید شامل موارد زیر باشد:
- داروها. ذخیرهٔ دارویی 3 تا 6 روزهٔ شما به همراه لیستی از داروهای به‌روز که شامل نام داروها (برند و ژنریک) و دوز مصرفی آن‌هاست. کیف عایقی که گنجایش ذخیرهٔ دوهفته‌ای داروهای نیازمند یخچال، نظیر انسولین، را داشته باشد. کیسه‌های یخ کیت فوریت‌های پزشکی را داخل فریزر قرار دهید. 
- ضروریات و تجهیزات پزشکی. شامل اقلامی نظیر دستگاه اندازه‌گیری قند خون، کاف فشارخون، سمعک و باتری‌های سمعک و همچنین یک عینک و یا دندان مصنوعی اضافی است. 
- اطلاعات مکتوب در مورد درمان. از پزشک خود بخواهید نسخه‌ای از پروندهٔ پزشکی، لیست تمام بیماری‌های کنونی شما و نحوهٔ درمان آن‌ها را به شما بدهد. 

مرحله 3: کیت تجهیزات لازم برای حوادث غیرمترقبه درست کنید.

کیت تجهیزات لازم حوادث غیرمترقبه شامل تجهیزات کیت پزشکی و اقلام زیر است:
آب. حداقل یک گالن برای هر روز یک نفر و ذخیره‌ای برای حداقل 3 روز.
غذا. ذخیرهٔ کنسرو و غذاهای خشک فاسدنشدنی برای حداقل 3 روز. آب‌میوه، سوپ و شیک‌های حاوی پروتئین بالا گزینه‌های مفیدی هستند. 
اقلام اساسی. قوطی بازکن دستی، چراغ‌قوه، رادیو دستی باطری‌ای، باتری، کبریت‌های ضد آب، چاقو، کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار، فویل، فنجان‌های یک‌بارمصرف، ظروف آشپزخانه، ظروف پخت‌و‌پز، سوت اضطراری و تلفن همراه با شارژر، پاور بانک یا شارژر خورشیدی.
نقشه. نقشه‌هایی از منطقه و محله در مواردی که جاده‌ها مسدود شده باشند و نیاز به عبور از جادهٔ انحرافی باشد.
محصولات بهداشتی اولیه. صابون، خمیردندان، مسواک، ضد آفتاب، ضدعفونی‌کننده دست، دستمال توالت، پوشک بچه و مقداری کیسهٔ زباله.
لباس و پتو. یک دست لباس کامل برای هر نفر: پیراهن آستین‌بلند، شلوار بلند، کفش، کت، لباس بیرون متناسب با هوا. برای هر نفر یک پتو هم اضافه کنید.
اطلاعات تماس و اسناد مهم. شماره تلفن و آدرس دوستان و اقوامی را که ممکن است برای تماس نیاز داشته باشید، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و پزشکان , متخصصان را همراه بیاورید. یک کپی از کارت‌های اعتباری و شناسایی خود را نیز همراه داشته باشید. 
پول نقد. در حد توان مالی خود، پول نگه دارید. 
کیت کمک‌های اولیه. لیست جامع هلال‌احمر را نگاه کنید تا بدانید چه چیزهایی را درون کیت کمک‌های اولیه خود بگذارید. 

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از بازبینی منتشر خواهد شد

  مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی